2014 m. rugsėjo 28 d., sekmadienis

Skaičiuoja komandos titulus ar ne?

Ateinančią savaitę į kovą dėl vieno iš dviejų svarbiausių trofėjų įsijungs ir Šiaulių futbolo komanda. Kova jau kaip reikiant įsibėgėjusi, bet Šiauliai pradės rungtyniauti tik nuo aštuntfinalio ir susitiks su Kauno "Spyrio" komanda. Spyris I lygoje laikosi tarp lyderių ir šiai dienai mums gali duoti rimtą kovą. Visų pirmą todėl, kad nelabai aiškų ką Šiauliai galės išleisti į aikštę. Paskutinėse rungtynėse prieš Kruoja nerungtyniavo Gedminas, Vorobjovas, o Tokič, Jasaitis ir Babič nebaigė rungtynių. Jei naujienos iš gydytojų nebus tragiškos ir bent pora žaidėjų bus pajėgūs padėti komandai trečiadienio rungtynėse tikiu, kad pergalė bus pasiekta. Paskutiniu metu buvo rungtynių kai mūsiškiai sužaisdavo labai neblogai be to Jarmalavičius pasižymi kaip geras motyvatorius ir tokiose rungtynėse motyvacija labai svarbi, tuo galėjome įsitikinti pernai kai ketvirtfinalį beviltiškai atrodėme prie silpnesnę ar panašaus pajėgumo "Granito" komandą.
Tokia įžanga, bet šį tekstą galvojau parašyti jau senai ir ne dėl Šiaulių. Norėjau atkreipti dėmesį į tai, kad LFF taurės varžybos yra labai neteisingai vertinamos A lygos komandų tarpe. Žemesnių lygų tarpe jos vertinamos teisingai, kaip galimybė išbandyti savo jėgas su "profesionaliomis" komandomis. Tiek futbolo treneriai, tiek komentatoriai kaip pagrindinį motyvą žaisti ir laimėti LFF taurę pabrėždavo galimybę dalyvauti UEFA Europos lygos atrankoje. Taip ši galimybė klubams labai svarbi, ypatingai finansiškai. Bet taurė yra vienas iš dviejų svarbiausių titulų kuriuos gali iškovoti komanda žaidžianti Lietuvoje. Prisiminkime kiek kartų, per paskutinius metus, A lygos čempionais tapo komanda kuri prieš sezoną nebuvo vertinama kaip favoritais? Asmeniškai aš pamenu tik vieną kartą kai čempionu tapo Ekrano komanda nukonkuravusi FBK Kauną. Bet ir taip tai buvo netikėta, tačiau Ekrano tą sezoną toli gražu negalėjome pavadinti, silpnu ir mažu klubu. O būtent silpnesniam klubui taurės turnyras yra galimybė netikėtai "iššauti". Nesvarbu kaip rungtyniavai pavasarį, kokioje duobėje buvai vasarą, svarbu yra tik kokią formą pademonstruosi per tris rungtynes vėlyvą rudenį ir tada jau galėsi per žiemą dėlioti strategijas kaip pasiekti norimą tikslą. 
Mano supratimu, futbolo klubui yra svarbiausia garbingai reprezentuoti savo miestą ir tiek sirgaliams, tiek klubo valdžiai turėtų būti kur kas svarbiau pasidėti į lentyną garbingą trofėjų, pozuoti prieš objektyvą su miesto metu, nei, kad sužaisti vienas varžybas, viduryje vasaros su kokia airių, Minsko ar Talino komanda. Aišku yra dar vienas probelma kuri jau aptarta ne kartą. Tai taurės turnyro sistema. Dabar yra tokia situacija, kad Trakai kovoja dėl A lygos sidabro. Komandai kiekvienas taškas yra labai svarbus, o nuėjimas taurėje iki pusfinalio yra antraeilis, nes pavasarį jau gali nebebūti ne tik didžiosios dalies tos pergalės kalvių, bet ir trenerių. Kitaip sakant ši Trakų komanda nieko nepralaimėjo, ji pralaimėjo galimybę 2015 metų Trakų komandai kovoti dėl titulo, bet 2014m Trakai nieko nepralaimėjo.
A lygos laimėtojas Taurės laimėtojas Pralaimėtojas
2004 FBK Kaunas FBK Kaunas FK Atlantas
2005 FK Ekranas FBK Kaunas FK Vėtra
2006 FBK Kaunas FK Sūduva FK Ekranas
2007 FBK Kaunas
2008 FK Ekranas FBK Kaunas FK Vėtra
2009 FK Ekranas FK Sūduva FK Tauras
2010 FK Ekranas FK Ekranas FK Vėtra
2011 FK Ekranas FK Ekranas FK Banga
2012 FK Ekranas VMFD Žalgiris FK Ekranas
2013 VMFD Žalgiris VMFD Žalgiris FK Šiauliai
2014 VMFD Žalgiris* VMFD Žalgiris FK Banga
Aukščiau sudėliotoje lentelėje galima matyti, kad per 10 metų buvo įteiktos 10 Alygos titulų (už gero mėnesio bus įteiktas ir 11tas) ir 10 LFF taurių - išvis 20 galimybių iškovoti trofėjų. Šia galimybe "pasinaudojo" tik 4 klubai. Tai gi per paskutinį 10metį be titulų gyvena/gyveno didžioji dauguma komandų. Bet aš asmeniškai retai, tiesą sakant, išvis negirdžiu kalbant pavyzdžiui iš Atlanto komandos, kad taurės turnyras tai galimybė nutraukti daugiau kaip 10 metų trunkantį titulų badą. Ar iš Sūduvos, kad Marijampoliečiai nelaimėjo nieko jau 5 metus. O būtent taip ir yra. Ilgą laiką buvo brukama į galvą, kad taurė yra atsarginis variantas komandai kuri nepatenka tarp trijų stipriausių lygoje. Suprask jei užimi antrą vietą A lygoje tai į taurę gali vežti moksleivius. Toks požiūris man yra gėdingas, nes čempionate ir taurėje neturėtų būti antros ar trečios vietos yra viena - čempiono vieta.
Šią vasarą UEFA pareiškė, kad taurės vice-čempionas daugiau nebeturės galimybės žaisti UEFA europos lygos atrankoje, nesvarbu kam jis bepralaimėtų .Labai gerai, nes dings ta nesąmonė, kai svarbiausios taurės rungtynės tampa ne finalinės, o pusfinalio tarp Bangos ir Granito.
Tikiuosi, kad kitais metais turėsime naują taurės laimėtoją ir prie keturių komandų atsiras naujas tituluotas futbolo klubas. Pirmiausia to linkiu Šiauliams kurie buvo labai arti to prieš porą metų.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą