2015 m. sausio 21 d., trečiadienis

Paveluotos "naujienos"

Pagaliau paaiškėjo, kad fcsiauliai.lt administratorius nėra pamiršęs prisijungimo slaptažodžio. Tai tapo aišku vakar, kai po mėnesio pertraukos atsirado nauja "naujiena". Kabutėse parašiau "naujiena", nes tai kas buvo pranešta, jau buvo žinoma prieš gerą savaitę. O žmogus užsiimantis naujienų talpinimu nepasivargino nei trumpo interviu su naujokais padaryti, nei paprašyti jų papozuoti su Šiaulių šaliku ar bent rimčiau pačią naujieną aprašyti. Viskas kas buvo padaryta tai tik perkopijuoti keli sakiniai, kurie jau buvo pasirodę "Vakarų ekspreso" tinklapyje. Nors naujienų ir sulaukta, bet jos neįnešė aiškumo, o tik pasėjo dar daugiau klaustukų.

Direktorius - Antanas Sakavickas

Naujas klubo direktorius, iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip labiau susijęs su Latvija ir Lenkija, nei su savo tėvyne. Antanas ilgą laiką dirbo Rygos "Skonto" komandoje, vėliau bandė sukurti Lenkijos komandą KHL lygoje. Apie jį pirmą kartą sužinojau prieš kelis metus perskaitęs interviu Sūduvos bloge: http://suduva.wordpress.com/2012/02/15/skonto-parduodame-visus/
Įdomus ir paprastas interviu apie dalykus, kurie turėtų būti ir yra visų direktorių siekiamybė. Komanda turi kaip tik įmanoma labiau išsilaikyti iš savo vidinių resursų. Visas gražu, bet reikia pripažinti, kad šie Sakavicko laimėjimai ir šis klubo modelis veikia tik tada, kai klube yra turtingas dėdė, su pinigų maišu. Juk jei prieš kelis metus būtų kas kalbinęs FBK Kauno vadovą Ugianskį, jis lygiai taip pat vaizdžiai būtų pasakojęs apie savo ir klubo viziją, apie komandos laimėjimus ir ateities tikslus. Tiesa tokia, kad prisukus, o vėliau visai užsidarius pinigų kraneliui vienas dingo iš Lietuvos futbolo, o kitas iš Latvijos. Pasibaigus futbolo projektui apie Antaną ir jo naują ledo ritulio komandos projektą parašė Lietuvos Rytas: http://www.lrytas.lt/sportas/startai/gaivinti-lenkijos-ledo-rituli-patiketa-lietuviui.htm
Tikriausiai, kad atgaivinti ledo ritulio Lenkijoje nepavyko, nes šią žiemą Nevėžio krepšinio komandą paskelbė apie komandos direktorių rokiruotę, naujuoju direktoriumi tapo - Antanas Sakavickas. Įdomu kaip susiję Šiauliai ir Nevėžis? Ar naujasis direktorius atstovaus vieną finansuotoją kuris sieks remti dvi sporto komandas iš kart, ar Sakavickui vieno darbo Nevėžio komandoje neužtenka šeimą išmaitinti ir nusprendė, kad dar "puse etato" galėtų pasidarbuoti kitur? O gal užtekto poros mėnesių, kad su krepšiniu baigtų reikalus?
Pirmasis įspūdis, kad Antanas Sakavickas yra patyręs ir savo darbą išmanantis vadovas. Kitas klausimas kiek daug jis bus atsidavęs šiam darbui Šiauliuose. Nėra paslaptis, kad paskutiniais sezonais mūsų klubo finansinė padėtis nėra gera. Todėl įdomu kas paskatino šį vadybininką darbo imtis būtent Šiauliuose? Ar jis atstovaus kažkokio naujo rėmėjo interesus? ar yra priviliotas tam, kad pagerintų finansinę padėtį bandydamas užmegzti naujus kontaktus? Klausimų daug į kuriuos šiai dienai nėra atsakymų.Vyriausiasis treneris - Tomas Ražanauskas

Tomas Ražanauskas - vienas geriausių paskutinio praėjusio dešimtmečio Lietuvos žaidėjas. Kai du jo įvarčiai atnešė legendinį tašką prieš Vokiečius ir pergalę prieš Škotiją, Ražanausko karjerą ir jo žaidimą pradėjau stebėti kur kas atidžiau. Gaila, bet klubinės karjeros zenitą tada Ražanauskas jau buvo pasiekęs ir daugiau tokių blyksnių nebebuvo. Paskutinius karjeros metus saugas praleido Lietuvoje, bet kaip žaidėjas mūsų miesto komandą aplenkė. Daugiausiai rungtyniavęs Vilniaus komandose, ten kur ir pradėjo karjerą. Kaip žaidėjas Tomas tašką padėjo bankrutavusioje REO komadoje 2012 metais.
Beveik iš kart V. Liubšys pasikvietė Ražanauską dirbti savo asistentu Rygos "Dauguvos" komandoje. Šis faktas - dviprasmiškas, nors iš vienos pusės V. Liubšys yra vienas labiausiai patyrusių trenerių Lietuvoje, kartu jis jau ilgą laiką nerodo jokio rezultato ir atrodo išsisėmęs. Klausimas ar daug naudingos informacijos per tuos metus Tomas sugebėjo susirinkti. Praleidus sezoną mūsų naujojo trenerio kelias nuvedė į lygos naujokų Klaipėdos "Granito" stovyklą. Ten jis ir toliau užėmė asistento pareigas, tiesa, šį kartą patarinėjo kur kas mažiau patirties turinčiam Robertui Poškui. Robertas pats kartais išbėgdavo į aikštelę, todėl bent ant suolelio, Tomas galėdavo pasijusti ir vyriausiojo trenerio kėdėje.

Ar Tomas yra pats tinkamiausias treneris Šiaulių komandai? Nemanau.
Ar Tomas yra vienas iš pigiausių variantų? Gali būti.

Tokia šiandieninė mano nuomonė apie trenerio pasirinkimą.

Sutapimai

Apie trenerio patirtį daug pasakoti neišeina, nes kol kas ji yra labai minimali. Tačiau apie sutapimus kurie netiesiogiai Tomą Ražanauską persekiojo tuos du metus galima parašyti.
Šioje sutapimų kupinoje istorijoje dalyvauja trys klubai. Pirmasis - Panevėžio Ekranas. Nuo jo viskas ir prasideda. Senai, prieš kokius 5-7 metus, tada kai dar Virginijus Liubšys dirbo "Ekrano" komandoje, o vienas jos vadovų buvo Tomas Sitnikovas, įvyko UEFA rungtynės. Akistata buvo nesėkminga, nes nors pirmose rungtynėse Panevėžio komanda ir sužaidė lygiomis, po savaitės "Ekranas" buvo sutryptas Norvegijos "Valerenga" ekipos. Po rungtynių tarp Liūbšio ir Sitnikovo įvyko konfliktas, po kurio Liubšiui buvo praskelta galva. Nors viešai ir nebuvo išdiskutuotos konflikto priežastys, bet gana aktyviai buvo kalbama kažkas apie sutartas rungtynes. Po to įvykio Sitnikovas paliko "Ekraną", neužilgo tai padarė ir Liubšys.
Istorija gal taip ir baigtųsi ir joje niekur nefigūruotų mūsų naujasis treneris jei ne įtartinas susitaikymas. Praėjus keleriems metams, 2013 Liubšys ir Sitnikovas susitaikė ir pradėjo dirbti Rygos "Daugavos" komandoje. Vienas pirmų naujokų ir buvo Tomas Ražanauskas, sutikęs darbuotis vyriausio trenerio asistentu. Prie komandos taip pat prisijungė ir būrys žaidėjų kadaise žaidusių Panevėžyje:  L. Klimavičius, M. Savėnas, E. Vėliulis, E. Zubas, D. Galkevičius, P. Lukšys. Taip pat pora lietuvių kurie anksčiau "Ekrano" pusėje nėra buvę - V. Borovskij ir T. Tamošauskas. Komanda gavosi nebloga ir rezultatas buvo pasiektas pusėtinas. Tačiau svarbiausia, kad pasibaigus čempionatui komandos užimta ketvirta vieta leido "Daugavai" kovoti Europiniame fronte.
Tuo pat metu, kai naujieji "Daugavos" vadovai galėjo džiaugtis ketvirtąja vieta, už sienos Lietuvoje Klaipėdos "Granitas" laimėjo pirmą lygą ir taip pat pateko į taurės pusfinalis. Tai gi pavasarį atsirado reali galimybė iškovoti paskutinį kelialapį į Europą, skirtą Lietuvai. Nežinia sutapimas ar ne, bet praėjus keliems mėnesiams į Klaipėdą iš Rygos persikėlė: Vėliulis, Galkevičius ir Tamošauskas. Trenerių štabą papildė mūsiškis Tomas Ražanauskas. Nepaisant papildymo iš Rygos, "Granitas" neiškovojo kelialapio į UEFA lygos atranką, bet draugystė buvo stiprinama žaidžiant draugiškas rungtynes tarp abiejų komandų. Abi jos baigėsi, A. Sakavicko mėgstamos sporto šakos - ledo ritulio rezultatais. Pirmosios baigėsi Rygos komandos pergale 4-0, o antros lygiosiomis 4-4.
Na draugiškai sugyveno abi komandos ir kas čia tokio? Būtų visiškai nieko jei ne įvykiai, įvykę 2014 metų vasarą, abejose komandose. "Daugavos" komanda ruošdamasi kovoms Europoje pakeitė trenerį į Skrupskį, o komandą papildė dar daugiau žaidėjų kurie praeityje vilkėjo "Ekrano" aprangą. Neaišku ar šiais pakeitimai tokio rezultato ir buvo siekiama, bet Rygos komanda Škotijos "Aberdeen" klubui pralaimėjo bendru rezultatų 0-8. Rungtynės sukėlė rimtų įtarimų ne tik paprastiems sirgaliams, bet ir atsakingoms institucijoms, o UEFA pradėjo tyrimą dėl manipuliavimo rungtynių rezultatu. Panašūs tyrimai buvo pradėti "Granito" komandoje dėl A lygos rungtynių. Beje per vasaros pertrauką "Granitą" sustiprino būvę "Ekrano" žaidėjai - E. Baranauskas ir R. Pilotas. Net ir pati komanda išplatino pranešimą su vieno iš legionierių prisipažinimu, kad jis sąmoningai stengėsi pakenkti komandos rezultatams. O panevėžietis E. Vėliulius, kuris 2013 metais žaidė "Dauguvos" komandoje, LFF sprendimu buvo suspenduotas dvejoms rungtynės. Paskutinės naujienos tokios, kad schema Ekranas > Granitas > Daugava veikia toliau, nes šiuo metus su Rygos komanda treniruojasi buvę Granito ir Ekrano žaidėjai: E. Baranauskas, R. Pilotas.
Štai toks voratinklis į kurį yra įsipainiojęs ir Tomas Ražanauskas, tikėkimės, kad šiais metais jam iš jo pavyks išsinarplioti ir pradėti rimtą FUTBOLO trenerio karjerą.

Kitos naujienos

Per šią savaitę taip pat tapo aišku, kad Šiauliuose kitais metais neišvysime dviejų geriausių praėjusio sezono legionierių. A lygos snaiperis 2014 išvyko į Aziją, kur vilkės Hong Kongo komandos marškinėlius, o vienas geriausių lygos asistuotojų - Stjepan Babič savo karjerą tęs Slovėnijoje. Sėkmės jiems!
Ateinantį savaitgalį Šiauliai sužais pirmas draugiškas rungtynes. Džiugu, kad jos vyks Šiauliuose ir bus galima savo akimis išvysti kas tą dieną rungtyniaus su geltonai-juoda apranga. Tikėkimės išvysti naujokų, nes pagal klubo pranešimą tai kol kas su komanda sportuoja 13 jaunų žaidėjų.
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą