2014 m. liepos 18 d., penktadienis

Vasaros naujienos

Laukėm naujienų ir sulaukėm. Šią savaitę Šiaulių klubas išplatino pranešimą kuriame skelbė apie atsinaujinančias treniruotes, komandą palikusius žaidėjus bei draugiškas rungtynes su "Granito" komanda.

Tai gi prie anksčiau komandą palikusių Žderič, Keita, Babič prisidėjo Gaurilovas ir Pšelenskis. Pirmasis šį sezoną į aukščiausią Lietuvos lygą grįžo po ilgos pertraukos ir buvo vienas lyderių bei vyriausias komandos žaidėjas. Jis sužaidė 17 iš 19 rungtynių ir įmušė vieną įvartį. Nepatyrusioje gynyboje buvo pakankamai stabilus žaidėjas, taip pat vienas iš komandos vice-kapitonų. Kartu su Babičiumi tai vieni svarbiausių žaidėjų, pirmoje sezono pusėje, todėl jų paliktas spragas būtina kamšyti.
Kitas komandą palikęs žaidėjas taip pat gynėjas Pšelenskis. Šiaulietis jau ne pirmą kartą atleidžiamas iš komandos, prieš porą metų buvo pratęsęs karjerą kaimyninėje Kuršėnų "Ventoje". Šiemet, kaip ir beveik visą savo karjerą Šiaulių komandoje, migravo tarp pagrindinės sudėties ir atsarginių žaidėjų suoliuko. Per pusę sezono sužaidė 7 rungtynes ir nei įvarčiais, nei geltonomis kortelėmis nepasižymėjo. Panašu, kad šiam 26 metų žaidėjui taip ir nepavyks įsitvirtinti A lygoje ir teks ieškoti kitos veiklos.

Komandą palikus jau 5 žaidėjams, kol kas pakaitalas jiems ieškomas tarp legionierių, keturi iš jų buvo išbandyti rungtynėse su klaipediečiais. Oficiali svetainė teigia jog tai Almin Gasanov, Stefan Kalavlan, Tarmarlan ir Andrei Stinca. Pasiknaisiojus interneto platybėse štai ką radau, ar štai ko neradau, apie potencialius naujokus.

Gasanov - klubo svetainė sako, kad bandė prasimušti į kaimyninę Rygos "Daugavos" komandą, bet aš tuo nelinkęs tikėti. soccerway svetainė rašo, kad Gasanovas yra 95 metų gimimo rusas arba azerbaidžianietis ir jis priklausė ne Rygos, o Daugpilio "Dauguvos" klubo antrajai komandai, kuri taip pat rungtyniauja aukščiausioje Latvijos lygoje ir užima 8 vietą iš 10. Tiesa Gasanov taip ir nesužaidė nei minutės Latvijos aukščiausioje lygoje, o tik 3 kartus sedėjo ant suolo. Nenuostabu, kad rungtynėse su "Granitu" po pirmo kėlinio buvo pakeistas ir važiuos laimės ieškoti kitur.

Kalavlan - prireikė nemažai laiko kol išsiaiškinau, kad iš tikro tai Stefan Caraulan :) 25 metų gynėjas iš Moldovos. Puikiai matyti, kad šio žaidėjo pikas buvo prieš 4-5 metus. Tada moldavas atstovavo savo šalies jaunimo komandą, sužaidė per sezoną 20 rungtynių aukščiausioje Moldovos lygoje, žaidė Europos taurės atrankos rungtynes. Vėliau matyt neatlaikė konkurencijos ir žaidė už silpnesnes komandas, ir žaidė vis mažiau. Šį pavasarį sužaidė 6 rungtynes, 2 startinėje sudėtyje, Moldovos lygos autsaiderių komandoje - Speranta Cahul.
Rungtynėse su "Granitu" pirmajį kėlinį žaidė kairiojo krašto gynėju, o po pertraukos buvo perkeltas į vidurį apie 75min. buvo pakeistas. Įspūdžio nepaliko, neįtikino, bet sprendžiant iš Jarmalavičiaus pasisakymo gali būti, kad dar turės progą pasirodyti.
Štai čia yra šio žaidėjo video CV:

Tarmalan - o jei ištikro Tarmilan Kozubaev. Jei jis liktų komandoje, tai būtu pirmasis žaidėjas Šiaulių klube, kilęs iš Azijos. Šis kirgizas yra gynėjas. Nežinia kaip jam sakėsi Kirgizijoje, bet paskutinis klubas kuriam priklausė šis jaunuolis, rungtyniavo aukščiausioje lygoje ir buvo vidutinėje vietoje. Tiesa, paskutines 6 rungtynes pralaimėjo, o paskutines 5 sausai. Gal ir Kirgizijoje komandos miršta vasarą ir žaidėjai pradeda ieškotis naujų komandų?
Rungtynėse su "Granitu" kirgizas rungtyniavo centro gynėjo pozicijoje ir turėjo tris skirtingus partnerius. Rungtynes pradėjo poroje su Gašpuičiu, vėliau su Caraulan, o paskutines 15-20 minučių užbaigė kartu Rapalavičiumi. Tai buvo vienintelis iš naujokų kuris sužaidė pilnas rungtynes ir nors iniciatyvos nesiryžo imtis, nepradėdavo atakų, žaidė visai neblogai. Pirmame kėlinyje po standartinės situacijos neblogai prasmūgiavo į vartus ir tas smūgis vos nesibaigė įvarčiu. Tiesa, įvartis, kurį rungtynių pabaigoje įmušė klaipediečiai, mano galva, yra 100procentinė gynėjo klaida.
Žemiau Tarmilano 2 metų senumo video:

Stinca - šis potencialiai naujasis vartų sargas iš Moldovas nėra naujokas Lietuvoje, paskutinį pusmetį jis rungtyniavo Telšių "Džiugo" komandoje. Prieš tai legionieriaus duonos neragavo ir bandė prasimušti savo šalyje. To nepavykus, per tris sezonus sužaidė tik 11 rungtynių, atvyko į Lietuvą. Nors šio žaidėjo cv neįspūdingas iš visų matytų rungtynėse jis paliko geriausią pirmąjį įspūdį, jį patvirtino ir 90min.lt forumo dalyvis, patikinęs, kad už "Džiugo" komandą stovėjo patikimai. Kas krito į akis tai, kad visas laiką kol Stinca buvo aikštėje jis dalino nurodymus anglų, rusų ir kartais lietuviu kalba, kaip komanda turėtų gintis. Nežinau, gal komandą tai ir užknisa, bet iš šono atrodo, kad žaidėjas yra užtikrintas ir savimi pasitikintis.

Kol kas potencialūs naujokai labai neįspūdingi. Jei juos lyginti su vynu, tai mūsiškiai tikriausiai atitiktų žemutinės lentynos asortimentą - Šaltupį ar panašiai :D Bet faktas, kad yra spragos ir jas reikia kamšyti, o jei efektas bus pasiektas, jokio skirtumo ar tas žaidėjas iš vidutinės europos lygos ar iš Kirgizijos. Jarmalavičius interviu sakė, kad komandą dar ieško 10 numerio žaidėjo. Labai gerai, nes rungtynėse su "Granitu" dar nebuvo kam pakeisti Babičiaus. Transferų langas užsidaro liepos 23d. todėl laiko dar yra.

2 komentarai:

  1. Tai kad Daugavpils nėra antroji Dauguvos komanda. Tai savarankiškas klubas. Ir berods ten abu tie klubai apskritai nelabai draugiški vienas kito atžvilgiu (nieko panašaus, pavyzdžiui, į Atlantą ir K.Granitą).

    AtsakytiPanaikinti
  2. kai pasakei, kažką lyg ir atsiminiau.
    Suklaidino soccerway įdėti vienodi šių komandų logotipai.

    AtsakytiPanaikinti