2015 m. kovo 14 d., šeštadienis

Žalgiris 3-2 Šiauliai

Vakar rungtynės tarp "Šiaulių" ir "Žalgirio" atidarė TV transliacijų sezoną. Futbolo specialistams ir Šiaulių komandos gerbėjams, šios rungtynės galėjo būti tokios kurios vertė griebtis už galvos matant tokį nesusikalbėjimą gynyboje, bet neutraliam sirgaliui jos turėjo patikti. Rungtynėse buvo daug įvarčių, kovos ir emocijų, taip pat buvo ir svarbiausias atributas šiuolaikiniam futbolui - kontroversiškas teisėjo sprendimas, galėjęs nulemti rungtynių rezultatą.

Šiose rungtynėse debiutavo žaidėjas, kuris turėtų būti vienas pagrindinių šį sezoną, tai - Kožans. Jis išsigydė traumą ir ant suolo pasodino jaunąjį gynėją Simoną Jurgilą. Likę žaidėjai buvo tie patys, kurie pradėjo rungtynes su "Spyriu".
Šiauliai - Žalgiris 2015-03-13
Pirmas kėlinys

Rungtynių pradžioje matėsi, kad šį kartą rungtynių planas yra kiek kitoks nei prieš tai buvusiose rungtynėse. Gynybinės pajėgos buvo gausesnės, o į puolimą pasileisdavo pavieniai žaidėjai su negausia palyda. Nors taktika ir atsargesnė ji vis tiek neveikė, jau nuo pačių pirmų minučių, taip kaip turėjo. Tik prasidėjus rungtynėms pasimatė, kad vilniečiai stengsis "Šiaulių" gynybą terorizuoti patikrintais ginklais. "Šiauliams" daug problemų per pirmus du turus kilo ginantis nuo standartinių situacijų, o "Žalgiris" turi du labai pavojingus žaidėjus, kai kalbama apie žaidimą galva (Kendyš ir Kerla). Taip pat Wilką, Kuklį ir Lukšą žaidėjai, kurie gali puikiai pakelti kamuolį į baudos aikštelę.
Toks ir buvo pirmasis įvartis. Kampinis, "Žalgiris" jį įžaidė ir Wilkas pakėlė kamuolį į baudos aikštelės centrą. Ten buvo pavojingiausi Žalgirio ginklai Kerla, Jankauskas ir Kendyšas, pastarasis pasiekė kamuolį ir pasiuntė į vartus. Šalia buvo Gašpuitis, bet jam vienam prieš du žaidėjus sunku ir nieko pagelbėti nesugebėjo. Dar viena situacija šį sezoną kai varžovų schemos įveikė Ražanausko gynybinę schemą.

Po pirmojo įvarčio žaidimas nepasikeitė ir toliau iniciatyva visiškai priklausė šeimininkams, buvo tik laiko klausimas kada kris antrasis įvartis. Bet kartais taip nutinka, kad įvartis krenta ne į tuos vartus, būtent taip ir pavyko šiauliečiams išlyginti rezultatą.
"Žalgiris" gausiomis pajėgomis atakavo ir galvojo apie antrą įvartį, "Šiauliai" buvo pasimetę, bet po vienos priešininkų atakos kamuolys nukrito Jasaičiui, o priešais jį nieko nebuvo kas jam sutrukdytų nusivaryti kamuolį iki baudos aikštelės. Sėkmingas reidas ir perdavimas į baudos aikštelę kur su kamuoliu susitvarkęs pirmą įvartį karjeroje pelnė Rolandas Lesčius.
R. Lesčius trečiasis žaidėjas pasižymėjęs įvarčiu šį sezoną
Tai buvo rungtynių lūžis. Svečiai pradėjo žaisti taip kaip yra pratę šį sezoną ir stengėsi valdyti kamuolį, bei gausesnėmis pajėgomis atakuoti. Atrodė tarsi visiškai užsimiršę su kuo tenka rungtyniauti. Nenuostabu, kad tuo sugebėjo pasinaudoti Dambrausko auklėtiniai. Mums toks įvartis taip pat jau buvo matytas, ankstesniuose turuose.
Šiauliai atakoje, 8 žaidėjai Žalgirio pusėje. Prie savų vartų likęs Valinčius, o toliau tik Gašpuitis ir Kožans. Gašpuičio netikslus perdavimas į priekį ir kamuolys prarastas. Nyuadzi perima kamuolį ir nieko nelaukęs skuodžia į priekį, šiaulieičiai padrikai grįžinėja į gynybą, todėl prancūzas netrukdomas pasiekia varžovų baudos aikštelę. Kožans kyla jo pasitikti, o Gašpuitis toliau juda link savo vartų... gynybos linija suardyta, per atsivėrusį koridorių kerta Elivelto, iškart gauną kamuolį ir nuginkluoja Valinčių. Labai panašus įvartis buvo praleistas ir praėjusį turą.

Antras kėlinys

Antrą kėlinį "Šiauliai" toliau rungtyniavo savo stiliumi, bet kur kas geriau sekėsi tvarkytis su "Žalgirio" atakomis ankstyvojoje jų stadijoje. Kai kamuolys priartėdavo prie mūsų baudos aikštelės problemų kildavo, bet ten jis atsidurdavo kur kas rečiau nei pirmajame kėlinyje.
Tuo tarpu atakoje spaudimas šeimininkų vartams su kiekviena minute vis didėjo. Nors labai pavojingų situacijų ir nebuvo, bet padaugėjo standartinių situacijų, o jos visada nenuspėjamos.
Po standartinių situacijų ir buvo sukurti patys pavojingiausi epizodai prie "Žalgirio" vartų. Pirma, Kožanso smūgis galva, po kurio šeimininkus išgelbėjo tik Vitkausko reakcija, bet jau po to kartojant kampinį vilniečiai pasiuntė kamuolį į savo vartus.
Ne daug trūko, kad po standartinės situacijos būtų įkritęs ir dar vienas įvartis. Deja, Gašpuičiui pritrūko tikslumo smūgiuojant kamuolį galva ir rezultatas išliko 2-2.

Tada kai jau atrodė, kad žaidimo ritmą "Šiauliai" turėtų stengtis numušti, o "Žalgiris" jungti papildomą pavarą iškart buvo įmuštas ir paskutinis rungtynių įvartis. Jį pelnė šeimininkų legionierius, o įvartis atrodė toks paprastas ir nesudėtingas, kad net gėda. Paprasčiausias neišsirinkimas žmonių ir jų pametimas jau kamuoliui būnant žaidime. Iš pirmo žvilgsnio tai Gašpuitis nesusikalbėjo su Tamaziu ir Tamazis pailiko vieną patį Elivelto tiesiai prieš vartus.

Baigiantis rungtynėms dar buvo ataka kurią sustabdė Nyuadzi sužaidęs baudos aikštelėje ranka. Teisėjas tikriausiai viską matė, bet nusprendė šį judesį ignoruoti. Tai išvedė iš pusiausvyros mūsiškius todėl, bent vienas rungtynes gaus praleisti Jasaitis, kuris gavo raudoną kortelę.
Man atrodė, kad 11 metrų baudinys tikrai buvo, bet aš nesu objektyvus. Taip pat reikia pripažinti, kad klysta visi, o taip pat futbole nėra visos taisyklės tiksliai aprašytos, yra palikta teisėjui galimybę interpretuoti jas savaip. Gali būti taip šį kartą ir buvo. Mes žinoma nepatenkinti ir nusivylę, bet reikia priimti, kad tai futbolo dalis.

Reziume

Ražanauskas pritarė. Didžiausia problema - gynyba

Šią savaitę rašiau, kad Vilniuje tikriausiai nepavyks iškovoti taškų ir mums svarbiausia pamatyti bus pamatyti kažkokį komandos ėjimą į priekį ir tobulėjimą. Taip ir buvo, nors iki taško trūko nedaug. Taip pat šios rungtynės dar kartą parodė Šiaulių problemas gynyboje, kuriomis, jokios abejonės, varžovai stengsis naudotis ir ateinančiose kovose.
Jau antradienį laukia kitas turas, kuriame kovosime prie "Atlantą". Rungtynes praleis E. Jasaitis, jį pakeisti turėtų naujausias Šiaulių pirkinys S. Ševčiuk, kuris visai neblogai pasirodė vakar dienos rungtynėse. Varžovas šiek tiek silpnesnis nei Žalgiris, bet tikriausiai bus labiau nusiteikęs kovai nei vilniečiai. Mūsų kovinė dvasia taip pat išaugusi, todėl reikia tikėtis, kad taškų sąskaita bus atidaryta jau kitos savaitės pradžioje.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą